آیا شما به بیمه عمر نیاز دارید؟

تاریخ انتشار

اکنون که اصطلاحات پایه بیمه را مرور کردیم، شاید برایتان این پرسش ایجاد شود که آیا شما نیز به بیمه عمر نیاز دارید؟ برای پاسخ به این سوال، پرسش‌ پیش رو را از خود بپرسید: آیا در صورت فوت شما کسی از اعضای خانواده‌تان دچار مشکلات مالی می‌شود؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت بود، شما به یک بیمه عمر مناسب برای خود و اعضای خانواده‌تان نیاز دارید. در این نوشته به پنج دلیل رایج برای گرفتن بیمه عمر می‌پردازیم:
آیا شما به بیمه عمر نیاز دارید

اکنون که اصطلاحات پایه بیمه را مرور کردیم، شاید برایتان این پرسش ایجاد شود که آیا شما نیز به بیمه عمر نیاز دارید؟ برای پاسخ به این سوال، پرسش‌ پیش رو را از خود بپرسید: آیا در صورت فوت شما کسی از اعضای خانواده‌تان دچار مشکلات مالی می‌شود؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت بود، شما به یک بیمه عمر مناسب برای خود و اعضای خانواده‌تان نیاز دارید. در این نوشته به پنج دلیل رایج برای گرفتن بیمه عمر می‌پردازیم:

  1. شما تأمین کننده بخش قابل توجهی از درآمد خانواده هستید.

بیمه عمر یکی از راه‌هایی است که شما می توانید از طریق آن اطمینان حاصل کنید که در صورت فوت شما، درآمدتان تا زمانی که بیمه‌نامه اعتبار دارد جبران خواهد شد. اگر شما از همسر، فرزندان، والدین، خواهر برادر و یا دیگر اعضای خانواده حمایت می‌کنید یا در آینده حمایت خواهید کرد، از دست دادن درآمد شما ممکن است بر روی توانایی این افراد در تامین هزینه‌های خانواده و خانه مانند هزینه‌های خوراک، منزل، نگهداری از فرزندان اثر منفی داشته باشد، شما یقیناً به بیمه عمر نیاز دارید.

  1. شما دارای فرزند هستید.

بیمه عمر امر واجبی برای تمام افرادی است که فرزند دارند. حتی اگر فرزندان شما خودشان به‌طور مستقل درآمد داشته باشند باز بیمه عمر می‌تواند تأمین کننده آینده فرزندان شما در نبودتان باشد. بیمه عمر همچنین می‌تواند به بازپرداخت وام‌های تحصیلی فرزندان شما کمک کند.

  1. اگر شما وام مسکن یا هرگونه بدهی مشترک دیگری دارید.

اگر شما بدهی یا وامی دارید که فرد ثالثی به طور مشترک با شما در آن سهیم شده‌ است. ممکن است بعد از فوت شما آن شخص مجبور باشد بدهی را به تنهایی پرداخت کند. برای مثال ممکن است والدین شما ضامن وام تحصیلی شما شده باشند و یا شما وام مسکن یا اعتباراتی را از بانک گرفته باشید که همسر، خواهر و یا برادرتان ضامن آن شده باشد. در چنین شرایطی شما می‌توانید با دریافت بیمه عمر اطمینان حاصل کنید که پس از مرگتان کسی از عزیزان شما مجبور به بازپرداخت وام‌ها به تنهایی نمی‌شود.

  1. شما صاحب یک کسب و کار هستید.

بیمه عمر یک امر بسیار ضروری برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک است. ممکن شما به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار، دارایی‌های شخصی خود مانند خانه را به عنوان وثیقه برای دریافت وام در گرو بانک گذاشته باشید. بیمه عمر به شما اجازه می‌دهد تا اطمینان یابید که پس از شما خانواده‌تان در دردسر بازپرداخت وام‌های کسب‌وکار شما نیافتند.

همچنین، اگر شما به طور اشتراکی صاحب کسب‌وکاری هستید، بیمه عمر یک  گزینه مناسب تا با ذی‌نفع قرار دادن شریک تجاری‌تان اطمینان حاصل کنید که به او این امکان داده می‌شود تا سهم شما را از وراث‌تان با قیمتی که اکنون خودتان مشخص می‌کنید خریداری کند. بیمه عمر در صورتی که همسرتان توانایی پرداخت سهم شما از تجارت را نداشته باشد و فرزندان شما بدون درآمد حاصل از تجارت یا درآمد حاصل از فروش سهم شما باقی ماندند، مقدار پولی را که شما معین کرده‌اید در ازای فروش سهام‌تان به شریک تجاری شما، به ذی‌نفعان شما بپردازد. شما همچنین می‌توایند برای تنظیم مفاد این بخش از قرارداد بیمه عمر با وکیل خود مشورت کنید.

  1. بیمه عمری که شما از طریق محل کار دریافت می‌کنید کافی نیست.

این مشکل معمولا خیلی پیش نمی‌آید و شما اگر در محل کار خود به یک بیمه عمر گروهی دسترسی داشته باشید، می توانید با خیال راحت از این بیمه استفاده کنید به خصوص اگر این به عنوان بخشی از مزایای دریافتی شما باشد. اما اگر در هر یک از دسته های بالا قرار بگیرید ، مزایای لحاظ شده در بیمه عمر شما در محل کار احتمالاً برای تأمین نیازهای ذینفعان شما کافی نخواهد بود. بیمه عمر گروهی از طریق کارفرما معمولاً به طور حداکثر شامل مقدار کم و ثابتی به دلار یا ۱-۲ برابر حقوق سالانه شما خواهد بود، در حالی که توصیه کارشناسان بیمه ۱۰ تا ۱۵ برابر بیشتر از این مقدار است.

اگر هیچ یک از موارد بالا در مورد شما صدق نمی‌کند و در هیچ یک از این گروه‌ها نیستید ، ممکن است اکنون به بیمه عمر نیازی نداشته باشید، اما در نظر داشته باشید که در تغییرات عمده زندگی، از جمله هنگام گرفتن وام ، بیمه عمر را در نظر داشته باشید. همچنین، در نظر داشته باشید که اقدام برای خرید بیمه عمر در سنین پایین‌تر می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد. 

More
articles

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در reddit
Reddit